top of page

Parmidžana (parmigiana) – italų nacionalinės virtuvės patiekalas, įvairiais pavadinimais paplitęs visame pasaulyje. Baklažanų, sūrio ir pomidorų apkepas Australijoje vadinamas tiesiog parma, Argentinoje – milanesa a la napolitana, nes penktame praėjusio amžiaus dešimtmetyje patiekalas buvo pateikiamas populiariame Buenos Airių neapolietiškame restorane.

Itališkas baklažanų apkepas „parmigiana“

JAV mėgstama italų emigrantų sukurta parmidžana su vištiena. Itin populiarus šis patiekalas Brazilijoje, nes šioje Pietų Amerikos valstybėje gyvena didžiausia italų diaspora pasaulyje. Keliaudamas po pasaulį parmidžanos receptas įgyja įvairių skonių. Jis būna patiekiamas ir su vištiena, veršiena ar keptomis bulvytėmis. 


Italijoje parmidžana dažniausiai siejama su Pietų Italijos Kampanijos regionu. Kaip dažnai būna, yra ir kitokių versijų. Parmos miestas yra Šiaurės Italijoje ir būtent su šio miesto pavadinimu sietinas patiekalo vardas – „parmigiana“ reiškia Parmos stilių.

Pagrindinė parmidžanos dalis – baklažanai. Ši daržovė iš tropinės Indijos paplito visame pasaulyje didžiųjų geografinių atradimų laikais. Europoje baklažanai ilgai buvo laikomi nevalgomais ir auginami tik dėl grožio. Senovės graikai ir romėnai manė, kad suvalgius baklažanų kyla pamišimas, todėl vadino juos „beprotybės obuoliais“. 


Išbandykite parmidžaną. Pamišimą gali sukelti nebent puikus šio patiekalo skonis.

Itališkas baklažanų apkepas „parmigiana“

Kaip gaminti

1. Baklažaną supjaustykite itin plonais griežinėliais. Sudėkite į koštuvą, apibarstykite druska, prispauskite iš viršaus ir palikite porai valandų, kad dingtų kartumas.

2. Tada imkitės padažo. Alyvuogių aliejuje pakepinkite svogūną ir česnaką, kad gražiai pageltonuotų. Italė Monia, kuri su manimi pasidalino parmidžianos receptu, sakė, kad kepant reikia sulaukti „kada svogūnai pradeda dainuoti“ – tada reikia pilti pomidorus. Įdėkite žiupsnį druskos, cukraus, pipirų ir šviežio baziliko. Virkite ant mažos ugnies maišydami, kol padažas sutirštės. 


3. Baklažanus pakepinkite ant saulėgrąžų aliejaus iš abiejų pusių. Nusausinkite riebalus. 


4. Tada kepimo inde apatiniame sluoksnyje sudėkite pusę baklažanų, kad padengtų visą plotą. Užpilkite pusę padažo. Užberkite sluoksnį smulkintos mocarelos, sluoksnį smulkinto parmezano. 


5. Tada vėl klokite baklažanus, pilkite pomidorų padažą ir gausiai apibarstykite parmezanu. Pašaukite į 180 laipsnių karščio orkaitę ir kepkite apie 15 minučių, kol susidarys sūrio pluta. Patiekite karštą. 


Gero apetito!

Jums reikės

4 valgytojams:


 • 1 didelis baklažanas; 

 • 250 g smulkintų konservuotų pomidorų savo sultyse; 

 • 2-3 česnako skiltelės; 

 • 1 svogūno galvutė; 

 • Parmezano sūrio;

 • Mocarelos sūrio; 

 • tyro alyvuogių aliejaus; 

 • saulėgražų aliejaus kepimui; 

 • šviežio baziliko; 

 • druskos; 

 • cukraus; 

 • maltų juodųjų pipirų.


Naujausi receptai
Padažas iš keptų pomidorų
Padažas iš keptų pomidorų
Šakšuka iš Tel Avivo
Šakšuka iš Tel Avivo
Velniška vištiena iš Šri Lankos
Velniška vištiena iš Šri Lankos

Vytaro Radzevičiaus receptai

Itališkas baklažanų apkepas „parmigiana“

2,5h

4 asm.

bottom of page